Kunstenaars Vlampijpateliers exposeren in stadhuis Utrecht

Vanaf 4 februari exposeren kunstenaars van de Vlampijpateliers in het stadhuis van Utrecht. De Utrechtse Vlampijpateliers worden momenteel gerenoveerd door de @gemeenteutrecht. Onder de titel ‘Vlampijpateliers op locatie: Home is where the Art is’ toont een groot deel van de kunstenaars recent werk.
De Vlampijpateliers zijn gevestigd in een voormalig pand van Werkspoor aan de Vlampijpstraat, gelegen naast de spoorlijn tussen Utrecht en Amsterdam. Het is één van de grootste broedplaatsen van Utrecht. Er werken meer dan zeventig beeldend kunstenaars. Zowel jonge, net afgestudeerde kunstenaars als gevestigde namen. Vanwege de renovatie van de Vlampijpateliers hebben de kunstenaars in februari 2024 hun ateliers moeten verlaten en werken zij nu al dan niet tijdelijk elders.
De tentoonstelling in het stadhuis toont recent werk van zo’n 40 kunstenaars. Met deze tentoonstelling op locatie geven ze een teken van leven en werken, met ‘de groeten van de kunstenaars van de Vlampijpateliers!’. Het geeft een beeld van de grote variëteit van de community. Daarnaast heeft Raymond Dekker, collega en fotograaf, in de achterliggende periode een mooie serie atelierportretten gemaakt van kunstenaars in hun atelier. De eerste serie is nog in de Vlampijpateliers, de laatste zijn onlangs gemaakt op de 2e Daalsedijk waar een groot deel van de Vlampijpkunstenaars tijdelijk nu een werkruimte heeft. De eerste serie foto’s gaat gepaard met een aantal interviews waarin wordt ingegaan op wat het atelier in de Vlampijpateliers voor hen betekent. De tweede serie laat kunstenaars zien op hun tijdelijke locatie.
Naar verwachting kunnen de kunstenaars begin 2027 weer terugkeren naar het gerenoveerde Werkspoorpand.
De tentoonstelling is gratis toegankelijk en gedurende de openingstijden van het Stadhuis te zien van dinsdag 4 t/m 27 februari.
Bezoekadres
Stadhuisbrug 1 (eerder Korte Minrebroederstraat)
Openingstijden
Maandag t/m vrijdag 8.30–17.00 uur, donderdag tot 21.00 uur

